Meia je LOKÁLNÍ, takže každý produkt je vyroben rukama a srdcem v Čechách. Vy se pak můžete těšit z toho, že jste podpořili českou značku a že vše probíhá za důstojných podmínek. Každý design je pak vyroben v jednotlivých kusech, případně v mini sériích.

Design je v mém pojetí chápán jako něco, co je nadčasové a nepodléhá módním trendům, sezónnosti, to znamená, že popírá koncept kolekcí a výprodejů.

Ještě něco o používaných materiálech. Téměř všechny použité materiály jsou přírodní.

Meia miluje čistou bavlnu. Nejraději však má tu alternativní, tedy certifikovanou, což znamená, že je podrobena testům na chemické látky, především pesticidy, konzervační látky a další chemikálie. Certifikace, kterou používaná bavlna vlastní je Oeko-Tex Standard 100.

 

Abyste Meia produkty udrželi krásné co nejdéle, je nutné jemné zacházení. A to především při praní. Ideálně perte na 30° a nesušte v sušičce.

V případě produktů jako jsou hnízdečka, textilní hračky, je použitá hypoalergenní kuličková výplň. Hypoallergenní proto, abychom předešli jakékoli přecitlivělosti děťátek a kuličková proto, aby produkty zůstaly pěkně nadýchané, třeba i po vyprání.

materiály

filosofie značky

Meia se zrodila z čisté lásky. Z lásky k poctivému řemeslu. Meia produkty jsou něco jako ztělesněním designu a (eko) logického myšlení. Jejich příběh fakticky začíná tady, ale doopravdy ho píšete až vy. Meia filosofie je „nakupuj méně, zato s rozmyslem. Obklopuj se krásnými věcmi, ale snaž se být šetrný ke svému okolí."